KARBOKSYTERAPIA – już dostępna w Dermoklinice Villa Uroda w Białymstoku

Karboksyterapia jest to wysoce specjalistyczna kuracja wykorzystująca dwutlenek węgla (CO2) w celu poprawy metabolizmu i regeneracji skóry. Zabieg bazuje na podskórnym lub śródskórnym precyzyjnym aplikowaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla przy użyciu igły.  CO2 bez problemu przenika do otaczających tkanek zwiększając przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych do danego obszaru.Efektem jest poprawa mikrokrążenia i odnowa komórek. Karboksyterapia opiera się na dwóch mechanizmach ? chemicznym oddziaływaniu na skórę oraz mechanicznym rozbijaniu tkanek poprzez penetrację gazu. Połączeniu obu aspektów sprawia, iż terapia dwutlenkiem węgla stanowi jedną z najbardziej obiecujących metod rewitalizacji skóry.

Zastosowanie karboksyterapii:

– widoczne tzw. cienie pod oczami,

– cellulit,

– rozstępy i blizny,

– zmarszczki,

– widoczna tkanka tłuszczowa (np. podwójny podbródek),

– zwiotczenia skóry (poporodowe lub związane z wiekiem),

– zaburzenia krążenia (zimne dłonie, stopy),

– wypadanie włosów,

– jako metoda wspomagająca przy terapiach dietetycznych

Karboksyterapia – ceny

Szczegółowy cennik zabiegów karboksyterapii już wkrótce na naszej stronie i w zakładce Cennik.

Karboksyterapia – opinie

Precyzyjne badania prowadzone nad karboksyterapią dowodzą, że jest to zabieg bezpieczny. Aplikowany dwutlenek węgla przedostaje się do krwi, która transportuje go do płuc skąd usuwany jest wraz z wydychanym powietrzem. Jest to proces naturalny, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Po zabiegu może pojawić się jedynie miejscowe podrażnienie skóry.

Bardzo ważne jest wykluczenie przeciwwskazań. Obejmują one infekcje bakteryjne i wirusowe, nowotwory, ciążę, laktację, stany zapalne skóry, opryszczkę, zakażenia grzybicze oraz ciężką niewydolność narządową.

W celu uzyskania najkorzystniejszych efektów zalecane jest wykonanie serii zabiegów, której liczba uzależniona jest od indywidualnych potrzeb klienta.

Karboksyterapia w Białymstoku – Villa Uroda zaprasza na zabiegi karboksyterapii!