Medycyna estetyczna w Dermoklinice Villa Uroda Białystok

Medycyna estetyczna to zabiegi upiększające ciało, wykonywane w dermoklinice Villa Uroda w Białymstoku. Specjalizujemy się w zabiegach z użyciem wypełniaczy i toksyny botulinowej.

Medycyna estetyczna szturmem zdobywa uznanie wśród kobiet i mężczyzn. Villa Uroda staje naprzeciw tym wymaganiom.

Specjalizujemy się w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i przykładamy szczególną uwagę do poznawania nowoczesnych i innowacyjnych technik w tej dziedzinie. Wieloletnie doświadczenie personelu oraz systematyczne uczestnictwo w licznych szkoleniach pozwoliło na wypracowanie marki jaką obecnie reprezentuje nasz gabinet.

Znajdujemy się w centrum Białegostoku, przy ulicy Podleśnej 11/1.

Klikając w poniższy link znajdziesz aktualny cennik naszych usług:

villauroda.pl/cennik/

diver

Zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa to obecnie najpopularniejsza i najbezpieczniejsza metoda wygładzania zmarszczek, w szczególności tzw. zmarszczek mimicznych. Na całym świecie kliniki wykorzystują tę substancję do zabiegów medycyny estetycznej, a od ponad 20 lat stosowana jest w innych dziedzinach medycyny.
Toksyna botulinowa rozwiązuje wiele problemów i dolegliwości. Najczęściej spotykane to:

  • eliminacja zmarszczek mimicznych i innych (głębokie zmarszczki na czole,” lwia zmarszczka”, „kurze łapki” wokół oczu, „zmarszczki palacza”, opadające powieki, opadające kąciki ust, „broda czarownicy”, ogólne wyszczuplenie twarzy, korekta linii żuchwy)
  • likwidacja nadmiernej potliwości (preparat wstrzykiwany jest bezpośrednio w pachę)
  • likwidacja bólów migrenowych poprzez zastosowanie preparatu w odpowiednie miejsca czoła bądź karku

Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek, gdyż wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać proces ich pogłębiania się. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka przygląda się mimice twarzy pacjenta, ocenia jakość skóry oraz stopień jej napięcia. Po dobraniu odpowiedniej dawki toksyny botulinowej typu A, za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykuje preparat w mięśnie odpowiedzialne za skurcz. Całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Po wprowadzeniu niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja przepływu impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować. Dzięki neutralizacji mięśnie przestają działać. W tym czasie skóra odpoczywa, a zmarszczki wygładzają się dając naturalny i wypoczęty wygląd.

Wśród kobiet istnieje przeświadczenie, iż zabiegi wygładzania zmarszczek mogą zlikwidować naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu, który uniemożliwi wyrażanie skrajnych emocji. W naszym gabinecie doświadczony personel poddaje zabiegowi wyłącznie cienki mięsień, który odpowiada za powstawanie zmarszczek, a nie paraliżuje wszystkich mięśni wokół. Dzięki temu mięśnie niepoddane zabiegowi pracują normalnie, a ogólny wyraz twarzy pacjenta pozostaje naturalny.

Po zabiegu twarz wygląda na odmłodzoną, wypoczętą i zrelaksowaną. Efekty widoczne są już po dwóch – trzech dniach, natomiast efekt końcowy osiągamy z reguły około siódmego dnia i utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet dłużej (wszystko zależy od zastosowanej dawki oraz indywidualnych predyspozycji klienta). Po pewnym czasie, preparat ulega dezaktywacji. Powstają nowe połączenia nerwowe, zatem przewodnictwo nerwowo-mięśniowe powraca. Dlatego, aby zachować uzyskane efekty, zabieg należy powtarzać mniej więcej co pół roku.

diver

ZABIEG WYPEŁNIANIA ZMARSZCZEK I MODELOWANIA TWARZY PRZY UŻYCIU WYPEŁNIACZY

Jest wiele czynników, które mają wpływ na powstawanie zmarszczek i fałdów na skórze: wiek, zmiany hormonalne, promieniowanie słoneczne, palenie papierosów. Wraz z upływem czasu staje się ona coraz mniej elastyczna, a także spada zawartość składników, które sprawiają, że skóra wygląda zdrowo i młodo . Nasz salon proponuje Państwu zabieg z użyciem wypełniaczy (Juvaderm) w celu uzupełnienia braków tych składników. Czas pozostawania substancji w organizmie utrzymuje się od 6 miesięcy do nawet roku, w zależności od miejsca zastosowania preparatu. W ustach utrzymuje się około pół roku, w fałdach nosowo-wargowych i kącikach ust około roku, natomiast w pośladkach i piersiach nawet do 2 lat. Każde kolejne podanie wypełniacza wydłuża ten czas. Wypełniacz  (Juvaderm) można stosować w zasadzie na całym ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji niewielkich zmarszczek, a gęstych do modelowania twarzy i ciała.

A oto najczęstsze zastosowanie wypełniaczy:

  • wypełnianie zmarszczek
  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
  • likwidacja cieni pod oczami
  • powiększanie i ujędrnianie ust
  • uwydatnienie brody i policzków
  • modelowanie kształtu twarzy

Zapraszamy serdecznie – Villa Uroda!