TRYCHOLOGIA W VILLA URODA

Nasz gabinet jako pierwszy w Białymstoku oraz jeden z nielicznych w Polsce oferuje Państwu zabiegi w zakresie TRYCHOLOGII, czyli leczenia wypadania włosów, łysienia oraz chorób skóry głowy.

Trycholog Bożena Kobacka – Leczenie Wypadania Włosów

Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry głowy oraz łysieniaBożena Kobacka jest trychologiem – specjalistą w dziedzinie kosmetologii i naturalnym leczeniu wypadania włosów.

Klinika dermokosmetyczna Villa Uroda to ośrodek przystosowany do kompleksowych zabiegów z zakresu trychologii – identyfikujący przy użyciu specjalistycznego sprzętu przyczyny słabej kondycji i wypadania włosów oraz dobierający indywidualne, dostosowane do konkretnego przypadku metody leczenia chorób skóry głowy. Współpracujemy z profesjonalnymi trychologamidermatologami i dietetykami, którzy specjalizują się w leczeniu wypadania włosów i są w stanie pomóc nawet w skomplikowanych przypadkach.

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Trychologia w Klinice Dermokosmetycznej Villa Uroda

Klinika Dermokosmetyczna Villa Uroda jako pierwsza w Białymstoku oraz jedena z nielicznych w Polsce oferuje Państwu zabiegi w zakresie TRYCHOLOGII, czyli leczenia wypadania włosów oraz łysienia.

diver

Czym zajmuje się Trychologia?

Trychologia to stosunkowo złożona dziedzina, ponieważ problemy skórne mogą wynikać z różnych przyczyn. Wypadanie włosów ma nie tylko podłoże zdrowotne, ale coraz częściej bezpośredni wpływ ma na to zanieczyszczenie naszego otoczenia oraz pokarmy, które spożywamy. W związku z tym, wszystkim swoim klientkom oraz klientom zapewniamy możliwość skorzystania z porad dietetyka oraz dermatologa.

Terapię trychologiczną rozpoczynamy od dokładnego wywiadu z pacjentem. Badamy skórę głowy, mieszki włosowe oraz stan włosów w 200 – krotnym powiększeniu za pomocą specjalnej mikrokamery. Jeżeli stwierdzone zostaną objawy chorobowe specjalista dobiera indywidualnie konkretną kurację. Absorpcję składników odżywczych poprzedza etap oczyszczenia skóry głowy oraz niezbędny masaż skóry głowy, który wzmacnia krążenie krwi.

diver

W Czym Może Pomóc Specjalista Trycholog?

Trychologia bazuje w dużej mierze na zabiegach naturalnych. Produkty przez nas stosowane są wyłącznie naturalne, zostały przetestowane i nie wywołują alergii. Stosowane w odpowiedni sposób, zależnie od przypadłości przynoszą wspaniałe efekty likwidując schorzenia skóry głowy takie jak:

 •  łojotokowe zapalenie skóry głowy – schorzenie przewlekłe powodujące zmiany skórne okolic bogatych w gruczoły łojowe tj. owłosiona skóra głowy (skronie, czoło), twarz (brwi, szczególnie okolice przynosowe oraz fałd nosowo-wargowy) i górna część tułowia. Zmiany mają charakter zapalny i uzewnętrzniają się w postaci złuszczania naskórka, zarumienionych ognisk i swędzenia. W niektórych przypadkach występuje wysięk. Cechuje się częstymi nawrotami. Stan zapalny prowadzi do infekcji m.in. zainfekowanie drożdżakami i powstania opisanych zmian chorobowych.
 • łupież – choroba skóry głowy objawiająca się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka, nie powoduje stanów zapalnych skóry. Łupieżu nie należy jednak ignorować, ponieważ może on spowodować o wiele poważniejszą dolegliwość jaką jest łojotokowe zapalenie skóry. Istnieją dwie odmiany łupieżu: zwykły i tłusty. Łupież tłusty nieleczony po dłuższym czasie może powodować łysienie. Łojotok charakteryzuje się nadmiernym wytwarzaniem wydzieliny łojowej przez gruczoły łojowe. Powoduje to szybkie przetłuszczanie się włosów, żółtawą i lśniącą skórę twarzy, skłonność do takich chorób łojotokowych jak łupież łojotokowy i łojotokowe zapalenie skóry.
 •  łuszczyca – jest to choroba, której objawem są zarumienione plamy o zaokrąglonym kształcie i wyraźnie zarysowanych brzegach, pokryte nawarstwiającymi się łuskami koloru białawego, czasami srebrnego. Występują one najczęściej na łokciach i kolanach, w okolicy kości krzyżowej, często również na owłosionej skórze głowy. W niektórych przypadkach miejsca pojawienia się plam stają się swędzące, w sposób mniej lub bardziej dotkliwy, co zależy od indywidualnej reakcji organizmu.
 • łysienie plackowate – występuje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Około 50% pacjentów ma objawy choroby już przed 20 rokiem życia. Charakterystyczne jest nagłe wypadnięcie włosów na skórze głowy w postaci jednego lub kilku okrągłych lub owalnych ognisk, w obrębie których nie stwierdza się bliznowacenia.
 •  łysienie całkowite skóry głowy – charakteryzuje ją zlewanie się ognisk i wypadnięcie włosów w obrębie całej głowy.
 •  swędząca skóra głowy
 • włosy suche i zniszczone
diver

Metody leczenia stosowane w Villa Uroda:

 • fizykoterapia,
 • laser biostymulujący,
 • ampułki z mikro, makroelementami i oligoelementami,
 • mezoterapia skóry głowy (Roll-Cit).
diver

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia to metoda od lat stosowana przy rozmaitych schorzeniach skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednio dobranych substancji leczniczych. Poprzez śródskórne wprowadzanie preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy – takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy, leki przeciwzapalne, minerały, kwasy nukleinowe, cząsteczki biostymulujące oraz czynniki wzrostu, a w szczególnści FGF (Fibroblast Growing Factor), które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa. Zabieg mezoterapii cieszy się bardzo dużą popularnością ponieważ gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Zalety mezoterapii:

 •  powoduje rewitalizację skóry stymulując naturalne właściwości regeneracyjne skóry
 •  może być stosowana profilaktycznie, a także w przypadku osłabienia lub wypadania włosów
 • jest skuteczna, gdy utrata lub osłabienie kondycji włosów spowodowana jest np. ubogą dietą, stresem lub słabym krążeniem
 •  metoda naturalna, niechirurgiczna, znana i stosowana w Europie od wielu lat.
diver

Za pomocą naturalnych, ziołowych kosmetyków oraz indywidualnie dobranych metod leczenia sprawimy, że wszelkie dolegliwości skóry głowy przestaną być problemem. Przy odpowiedniej pielęgnacji,  znikną one bezpowrotnie, a specjalista trycholog Bożena Kobacka zadba o prawidłowy przebieg leczenia.

Odwiedź nas, a pomożemy Ci odzyskać  zdrowie i pewność siebie!